• Ochronka im. Jana Pawła ll
    Przedszkole Niepubliczne
  • Ochronka im. Jana Pawła ll
    Przedszkole Niepubliczne

Wycieczka do Inwałdu

22 czerwca 2023 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do niezwykłego i bardzo interesującego miejsca. Tym miejscem był Park Miniatur w Inwałdzie.

Msza święta

20 czerwca 2023 r. o godzinie 16.00  cała społeczność ochronki (dzieci, rodzice i personel) uczestniczyła we Mszy Świętej z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2022/2023. Msza Święta sprawowana była przez ks. Zbigniewa jako podziękowanie za przeżyty rok, z prośbą o Boże błogosławieństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku. Dzieci z grup najstarszych wzbogaciły liturgię poprzez śpiew psalmu, czytanie i włączenie się w modlitwę wiernych. Nie zabrakło również śpiewu piosenek religijnych, w który włączyły się wszystkie przedszkolaki – od malucha do starszaka. O oprawę muzyczną zadbała s. Agnieszka – serdecznie dziękujemy!

Pożegnania nadszedł czas

Dnia 20.06.2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2022/2023 i pożegnanie 6 – latków, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Dzięki dopisującej pięknej pogodzie, uroczystość ta odbyła się na placu przedszkolnym, na którym zgromadziły się wszystkie grupy oraz cały personel i rodzice.

Aerobik

15 czerwca 2023 roku na placu przedszkolnym, wszystkie dzieci wraz z nauczycielami zebrały się aby uczestniczyć w aerobiku prowadzonym przez Panią Sylwię Marciniec. Każdy przedszkolak ubrany był w  strój sportowy, który jest nieodłącznym elementem prawidłowego uczestniczenia w zajęciach.

Dzień Rodziny

"Mama i Tata , najpiękniejsze słowa świata,, z takim programem artystycznym dzieci z Ochronki wystąpiły 1 czerwca 2023 roku z okazji Dnia Mamy i Taty. W montażu słowno-muzycznym przedszkolaki zaprezentowały z poszczególnych grup wierszyki, piosenki oraz wyjątkowo wzruszające tańce będące wyrazem podziękowania i miłości dla swoich Rodziców. Dzieci pod opieką swoich pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich występów.

Festiwal Piosenki Religijnej

Dnia 23 maja 2023 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Festiwal Piosenki Religijnej pt. "Błogosławiona Siostra Celestyna Faron otwarta na potrzeby drugich, rozmodlona i zjednoczona z Bogiem". Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych spotkały się na widowni, gdzie miały możliwość oglądać występy dzieci z innych przedszkoli.

Ratownik Medyczny

Dnia 2 czerwca 2023 roku grupa „Nutki” gościła pana Roberta Żurawskiego - ratownika medycznego, prywatnie tatę Milenki. Pan Robert wyjaśnił na czym polega jego praca, zaprezentował używane przez niego akcesoria oraz wyświetlił slajdy z zagrożeniami zdrowia i życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonywanej na fantomie. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „Małymi ratownikami”.

Poranek z książką

Od 30 maja 2023 roku grupa „Nutki” w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom rozpoczęła cykl spotkań głośnego czytania dzieciom. Codziennie rano jeden z rodziców przynosi wybraną przez dziecko książkę, którą później czyta dla całej grupy. Celem tych zajęć jest wspieranie i rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Rodzinne czytanie stworzyło doskonałą okazję do bliskiego kontaktu rodzica z dzieckiem, te kilka minut spędzone przy czytaniu książek jest bezcenne.