• Ochronka im. Jana Pawła ll
    Przedszkole Niepubliczne
  • Ochronka im. Jana Pawła ll
    Przedszkole Niepubliczne

Pszczelarz

19 maja 2023 roku dzieci z grup ,,Biedroneczki", ,,Słowiczki" ,,Króliczki" i ,,Pszczółki" miały przyjemność gościć Pana Pszczelarza, który opowiedział o życiu i zwyczajach pszczół. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jakie jest ich znaczenie w przyrodzie. Mogły również z bliska zobaczyć akcesoria Pszczelarza. Największą radością było przymierzanie stroju. Spotkanie zakończyło się degustacją różnego rodzaju miodu. 

Muzyczna Przygoda

12 maja 2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Muzyczna Przygoda”. Tym razem, Panowie muzycy zaprezentowali dzieciom ksylofon i wibrafon.  Dzieci poznały historię tych instrumentów oraz ich brzmienie. Każdy mógł obejrzeć instrument oraz spróbować na nim zagrać. Jak zwykle nie zabrakło dobrej zabawy, było głośno i wesoło. Zawsze z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej „Muzycznej Przygody”.

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dnia 12 kwietnia 2023 r. grupa „Pszczółki” wzięła udział w ciekawych warsztatach w sali edukacyjnej "Ognik” pod kierunkiem instruktora Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru.

Wycieczka do Zalipia

 Zalipie to wyjątkowa i najbardziej malownicza wieś w Polsce. W celu bliższego poznania tego miejsca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” w dniu 31 marca 2023 r. wyjechały na wycieczkę do Malowanej wsi.

Zakończenie akcji "Góra Grosza"

W dniach 01.11.2022 r. – 28.02.2023 r. w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, której głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własnymi rodzinami.

Adoracja przy Bożym Grobie

W Wielką Sobotę 08.04.2023 r. zgodnie z tradycją, dzieci z naszej Ochronki modliły się przy grobie Pańskim oraz poświęciły pokarmy. Przedszkolaki z grupy "Króliczki" pięknie recytowały wiersze i śpiewały pieśni. Dziękujemy za wspólną modlitwę.

Konkurs "Ozdoba Wielkanocna" oraz Kiermasz Wielkanocny

Dnia 27.03.2023 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Ozdobę Wielkanocną”, do którego zostały zaproszone wszystkie dzieci wraz z rodzicami na początku marca. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać dowolną przestrzenną Ozdobę Wielkanocną. Ozdoba mogła być wykonana dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia ozdoby wielkanocnej w obrzędowości ludowej.

Palma Wielkanocna

Palma Wielkanocna nawiązuję do tradycji religii chrześcijańskiej. W Polsce palmy wykonuje się najczęściej z gałązek wierzbowych czyli z tzw. bazi, używa się bukszpanu ale także wplata się gałązki leszczyny i wierzby, które są symbolem życia i zmartwychwstania. Obecnie dodatkowo palmy zdobi się kwiatami z kolorowej bibuły.