• Ochronka im. Jana Pawła ll
    Przedszkole Niepubliczne
  • Ochronka im. Jana Pawła ll
    Przedszkole Niepubliczne

"Słoneczka" poznają różne zawody

Dzieci w sklepach miały okazję poznać ich wyposażenie, asortyment znajdujący się na półkach oraz pracę ekspedientek i ekspedientów. Wspólnie dokonaliśmy drobnych zakupów, podczas których ekspedienci demonstrowali dzieciom jak działa kasa fiskalna oraz co to jest metkownica i jak ona działa. Przedszkolaki porównywali różnicę i podobieństwa tych dwóch sklepów. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały kolorowe balony i cukierki.

Przedszkolaki w gabinecie stomatologicznym mogły przezwyciężyć lęk przed wizytą u stomatologa. Pani stomatolog opowiedziała na czym polega jej praca i zachęcała dzieci do regularnego dbania o zęby. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem gabinetu oraz z działaniem sprzętu dentystycznego do badania i leczenia zębów. Pani stomatolog zaprezentowała przygotowanie plomby, która wypełnia wyborowany ząb oraz jak prawidłowo powinno się szczotkować zęby. Największą atrakcja dla dzieci było sprawdzenie jak działa podnoszony fotel dentystyczny. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kalendarz regularnego mycia zębów z naklejkami.

Wycieczki te dostarczyły przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciły je o nowe wiadomości i spostrzeżenia. Dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Dziękujemy Pani Beacie Prorok, Pani Monice Kremskiej oraz Panu Krzysztofowi Cioch za miłe przyjęcie przedszkolaków i przybliżenie im pracy stomatologa i ekspedientów oraz za drobne upominki.