Zakończyły się konkursy Kolęd i Pastorałek

Nasze przedszkolaki zdobyły dwa pierwsze miejsca w kategorii solista: Emilka  zaśpiewała pastorałkę pt. ”Kiedyś, pewnej ciemniej nocy”, oraz w kategorii zespół: ” dzieci z zespołu „Słowiczki” także otrzymał  pierwsze miejsce za wykonanie i akompaniament na instrumentach perkusyjnych i dzwonkach melodycznych pastorałki pt. „Jadą kolędnicy”.

Dnia 18 stycznia 2018r. udaliśmy się do Żabna, aby w XXII Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zaprezentować swoje umiejętności. W kategorii solista Madzia wyśpiewała pierwsze miejsce pastorałką pt. „Kolęda Maryi”, natomiast  Maciuś zdobył drugie miejsce za interpretację góralskiej pastorałki pt.”Łowiecki”. Zespół „Słowiczki” zagrał i zaśpiewał w mniejszym składzie z powodu chorób dzieci, ale mimo to po zaprezentowaniu pastorałki pt.”Grajcie owieczki”  zespół otrzymał drugie miejsce.

W tym samym dniu w Dąbrowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje V Międzygminnego Festiwalu Kolęd „Dąbrowa - Radgoszcz 2018”.W tych eliminacjach podobnie Madzia zdobyła pierwsze miejsce, a zespół „Słowiczki” drugie.

Po eliminacjach zakwalifikowaliśmy się do finału, który odbył się w niedzielne popołudnie 28 stycznia. W finale nie było dużych zmian, bo Madzia otrzymała pierwsze miejsce, a zespół , który wystąpił jeszcze w mniejszym składzie, zdobył miejsce drugie.

Dzieciom gratulujemy i życzymy, by z radością rozwijały swoje zdolności  muzyczne.