Festiwal Maryjny


 I „przyszły”…, a właściwie przyjechały przedszkolaki z naszych Ochronek wraz z siostrami i nauczycielkami, by śpiewem chwalić Matkę Bożą oraz uczcić rocznicę Jej objawień w Fatimie.
Honorowy patronat nad festiwalem objęła Matka Prowincjalna Bronisława Wieczorek, która swoją obecnością  wraz z siostrą Wikarią Barbarą Zegiel potwierdziła potrzebę rozpowszechniania piosenki maryjnej wśród dzieci z naszych Ochronek.
Pierwszy na scenie wystąpił zespół z Otfinowa w piosence „Wśród tylu dróg”. Należy dodać ,że skład zespołu stanowili sami chłopcy ubrani w stylu gospel.
Następnie w nowej aranżacji i z ruchem scenicznym przedszkolaki z Tarnowa ul. Osiedle zaśpiewały piosenkę „Z dalekiej Fatimy”.
Kolejnymi zespołami, które starannie prezentowały swoje muzyczne i sceniczne zdolności były dzieci z Ochronki w Woli Rzędzińskiej, a zespół „Słoneczka” z Radomyśla Wielkiego wykonał piosenkę „Jest na świecie miłość”.
Piosenki „Pozdrawiam Ciebie Matko” wysłuchaliśmy w wykonaniu przedszkolaków z Ochronki z Tarnowa ul. Sióstr Służebniczek z towarzyszeniem akompaniamentu gitarowego siostry.
Zaś dzieci ze Szczucina wcieliły się w role Maryi i fatimskich dzieci by w ten sposób wyśpiewać i opowiedzieć ruchowo utwór pt. „Fatimskie znaki”
Na zakończenie festiwalowej prezentacji, wystąpił zespół „Biedroneczki” z Ochronki w Dąbrowie Tarnowskiej w piosence z elementami patriotycznymi pt.”Witaj Maryjo Królowo Polskiej ziemi”
Następnie na scenie pojawił się zespół „Króliczki”, by zaśpiewać i zagrać na „bum-bum rurkach” ostatnią piosenkę w tym festiwalu o „Matce Niepokalanej, która jest taka wierna i taka dobra”
Piękną atmosferę festiwalu wytworzyli sami mali soliści, którzy musieli się przełamać z nieśmiałością jaką był publiczny występ na scenie.
Wszystkich młodych wykonawców cechowała muzyczna wrażliwość, autentyczność, dziecięca prostota, radosny nastrój.
Biorąc pod uwagę te pozytywne emocje towarzyszące  dziecięcym występom organizatorzy wraz z Matką Prowincjalną i Siostrą Dyrektor postanowili wszystkie zespoły wyróżnić zasłużonym pierwszym miejscem.
Składamy serdeczne podziękowania siostrom i paniom nauczycielkom za przygotowanie dzieci i udział w festiwalu. Życzymy by kontakty z muzyką szczególnie religijną- maryjną wprowadzały w świat ducha i były źródłem radości dla dzieci.
                                                               Przez Maryję do Jezusa!!!
                                                                                                                s.M.K.