„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie!”
W ramach realizowanego tematu blokowego „Moja mała ojczyzna” dzieci z grupy „Biedronki” wyruszyły szlakiem dwóch wielkich zabytków swojego miasta.
Pani przewodnik Karolina w bardzo interesujący sposób oprowadziła dzieci po synagodze. Biedroneczki zobaczyły jak wygląda żydowska sala modlitwy. Dowiedziały się również do czego służy mycka, barani róg czy też zbiorniki z wodą znajdujące się przed wejściem do świątyni. Emocjonujące było również wyjście z zabytkowego budynku – podziemnym przejściem. Na zakończenie nie ukrywające wyraźnego zadowolenia dzieci zostały obdarowane przeróżnymi folderami, przewodnikami i mapą miasta.
W kolejnym dniu dzieci zwiedzały sąsiadujący z Ochronką zabytkowy kościół p.w. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej, który jest zaliczany do największych kościołów drewnianych w Polsce. Świątynia znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego. Pan Jacek pokazał dzieciom, że skromność i prostota architektury zewnętrznej bryły, kryje w sobie piękne wnętrze. Ciekawe spotkanie z przewodnikiem zakończyła modlitwa.