Rekolekcjonista miał wspaniałe pomysły, którymi pomagał dzieciom zrozumieć ważne prawdy wiary w ich dziecięcej rzeczywistości. W pierwszy dzień rekolekcji ksiądz rekolekcjonista pokazał, jak bardzo potrzebne są czyste serca. Gdyby można było zrobić zdjęcie naszej duszy - kto odważyłby się udostępnić to zdjęcie na portalu Facebook? Ksiądz Marek przybliżył dzieciom postać króla Dawida oraz Antonietty Meo – włoskiej, niespełna siedmioletniej dziewczynki, która pisała listy do nieba. Po zakończeniu Mszy Świętej rekolekcjonista wraz z dziećmi zrobili sobie wspólne zdjęcie tzw. selfie.
W kolejny dzień rekolekcji wielkopostnych. Dzieci wraz z wychowawcami wysłuchały nauki rekolekcyjnej. Kto nie daje znaków życia, ten nie żyje. Podobnie ze znakami wiary…
Kto nie daje znaków wiary, ten nie wierzy– mówił ksiądz rekolekcjonista. Następnie w obrazowy sposób pokazał czym jest sakrament pokuty, do którego przystępuje człowiek z „sercem jakby z kamienia”, a otrzymuje „nowe serce”.
W trzeci i ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych wzięliśmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a następnie we Mszy Świętej. Ksiądz Marek w ostatniej nauce rekolekcyjnej przypomniał dzieciom o praktykowaniu I piątków miesiąca. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rekolekcjach odpowiadały na pytania księdza rekolekcjonisty, śpiewały pieśni.
Wszystkim uczestnikom rekolekcji życzymy, aby przeżyty czas umocnił się Bożą obecnością i miłością oraz przyniósł wspaniałe owoce w ich życiu.